הכשרת מורות יוגה

את התשוקה שלי ליוגה גיליתי כצעירה, נערה. רק שלא ידעתי אז שקוראים לזה יוגה. כשהייתי בעצבות או בדידות , הגוף שלי חיפש לשחרר תחושות אלו בתנועות גוף, מנחים ,פיתולים , והתהפכויות. לאחר ימים כשהלכתי ללמוד יוגה גיליתי ,שאלו  היו אסאנות , והבנתי שאני רוצה להעמיק  בזה עוד ועוד.
לפני ארבעים שנה , כשגדלתי באקלים שמרני ,לא היה מקום לקולה של היוגה שנוצרה בעולם זכרי והועברה ברובה על ידי גברים .
היוגה נתפסה כ"עבודה זרה" ,וכלל העמקה בטקסטים אשר נתפסו כלא "כשרים " ואף מסוכנים .
חשתי בודדה לנוכח טענות אלו .
ללא שותפים לחלוק עמם את התשוקה לדבר שבתוכי שידעתי שהוא אך טוב, כמעט התייאשתי .
נזקקתי להרבה אומץ לצאת דאז למסע לבד ללא תמיכה או חברותא  .
מאתגר לשנות הרגל ומסורת.
לא הייתי מצליחה לולא הליווי המסור של מורתי נגה ברקאי אשר ראתה לנכון להציע לי בשלב מוקדם לצעוד בדרך ההוראה ושלחה אותי ישירות לאורית סן גופטה .לזכות הוא לי להיות מלווה על ידי שתי דמויות נפלאות אלה  , נגה  ואורית , אשר נטעו בי תקוה ונותנות אמון ותמיכה מקרוב לאורך כל הדרך.

כיום לאחר 28 שנות העמקה ,התמדה ותרגול, הייתי רוצה להנחיל לנשים כמוני , אשר חשקה נפשן ביוגה, דרך שלישית שמכילה שפה של שלום בין העולמות הללו, שתי מסורות עתיקות וחזקות המהוות את הדרך  שלי.
יחד אתכן, ברצוני להרחיב את האפשרות לייצר קהילת יוגה שומרת מסורת ומצוות ,קהילה אשר תשתלב בקהילת היוגה הכללית. אני מאמינה שניתן ליצור דיאלוג ושפה משותפת בין  העולמות ודרך המפגש של היהדות ושל היוגה, ניתן למצוא את המשותף ולהעצים את היחד. במקום להגדיל את הפער, ניתן להגדיל את האחדות .  
אני מאמינה כי באומץ וברגישות ובעדינות אפשר להנגיש לעולם האמוני את הטקסטים היוגיים כהווייתם , את פטנג'לי , את אורובינדו ועוד.
בתוכנית הלימודים שלנו משולבים גם תכנים מן המקורות היהודיים . נכוון ליצור שיח פורה בין היוגה  על היבטיה ותפיסותיה לבין העולם היהודי אשר בתוכו גדלנו, במטרה להגביר דיאלוג פורה בין מקורות אלו עם רלוונטיות לזמן הזה .

במהלך השנים בהם  תרגלתי ,ילדתי את  ששת ילדיי. בשל עיסוקי הנוסף בתחומי הפריון והמודעות הנשית,  זכיתי לנסיון רב בעבודה עם נשים הנוגעת במחזוריות סביב מעגל החיים הנשי. נעסוק בהעמקה וחיבור אישה אל גופה ,נשיותה , מחזוריותה ומיניותה. נתבונן בצד הנשי שלנו, ונחפש את הביטוי שלו באימון שלנו.  דרך חקירת האימון האישי שלנו נגלה את פניה הפנימיים  של היוגה האישית הייחודית לנו .  

ביחד בלימוד של חבורה, נחשוף דרך חדשה ,
היוגה מתווה את הדרך, אני רק מלווה.
 באהבה ,
תמר