מודעות לפוריות


השיטה הטבעית למודעות לפוריות, כשמה כן היא : כלי מדהים אשר דרכו נחשפת כל אישה למהותה המחזורית המשתנה תדיר.

אישה הלומדת את השיטה תזכה לרכוש טכניקות רבות אשר יסייעו לה לזהות את עצמה על מפת המחזוריות. כלומר - אישה תדע אם היא לפני, בתוך, או לאחר הביוץ.

אישה המשתמשת בשיטה תוכל לזהות את הימים הפוריים שלה ולעשות שימוש מושכל בידע זה. לאחר לימוד השיטה, אישה יכולה למנוע הריון באופן טבעי או לחילופין - בע"ה -לתכנן הריון רצוי.

השיטה מיועדת גם לאותן הנשים המיניקות, החפצות למנוע הריון בהנקה.

דרך לימוד השיטה תוכל כל אישה בראש ובראשונה להשתמש בה ככלי להכרת הגוף הנשי - על רבדיו הפיזיים, הרגשיים, הנפשיים והרוחניים.

השיטה עולה בקנה אחד עם ההלכה ומאפשרת לכל אישה להימנע משימוש בגלולות ובהורמונים סינטטיים, להיות קשובה לצרכיה ולקצב הטבעי הייחודי שלה. כמו כן, עבור נשים השומרות טהרת המשפחה, בגבולות ההלכה נמצא הרבה מרחב.

לשיטה בסיס מדעי והוא נחקר ופותח על סמך ידע קדום.

כאן, באמצעות השיטה הטבעית, אשמח ללמד אתכן הנשים להכיר את גופכן מפרספקטיבה חדשה.


כל הטוב!
תמר .

 

שיטת אביבה

שיטת אביבה היא שיטת אימון ייחודית המבוצעת באמצעות תרגילי התעמלות ומשפיעה על המערכת ההורמונאלית של האישה.
השיטה נועדה לפתור באופן טבעי, ובלי התערבות חיצונית, בעיות פוריות, בעיות מחזור ותופעות גיל המעבר.
השיטה תחזיר לך את השליטה בגופך ובתהליכי הפריון הטבעיים, ותעזור לך להשיג הריון טבעי או לשפר את סיכויי הצלחת טיפולי פוריות.


תמר מדריכה מוסמכת לשיטת אביבה.
השיטה נלמדת בשלוש פגישות .
ניתן לתאם פגישה בשמחה!

 

מכתב אישי מתלמידה אודות הסדנא...

שלום חברות ונשים יקרות!
 

זה מייל אישי ממני אליכן, ארוך אבל מפורט וחשוב מאוד, לכולנו.. שווה לקרוא עד הסוף.

כבר כמה שבועות שאני מסתובבת לי עם רצון עז בבטן לחלוק ולו מעט מהמידע החדש שצברתי בשבועות האחרונים במסגרת קורס של כמה מפגשים, עם מספר נשים מכל הסוגים.

אני ממש מרגישה חובה לחלוק אותו בעיקר בגלל הזעזוע הרב שחטפתי כשהבנתי שאין באמת מישהו שיחשוף את המידע החשוב הזה בפנינו- הנשים, חוץ מנשים שעברו את הקורס ויודעות על מה מדובר.
כך אני נחשפתי לזה בעצמי, במקרה, באיזו שיחת נשים קולחת לפני כחצי שנה, אי שם בלה הרחוקה שבהודו...

"שיטת הפוריות הטבעית" או "מודעות לפוריות- השיטה הטבעית" .
בטח חלקכן שמעתם אודותיה מעט פה ושם.

אקדים ואומר- שזו לאאאא רק שיטה שבעזרתה את יודעת מתי את יכולה להכנס להריון ומתי לא.
זו לא המטרה העיקרית.

יש לי חברות שאומרות לי "אני לא צריכה ללמוד את זה, אני תמיד מרגישה כשאני בביוץ", ויש כאלה שאומרות "להריונות אני תמיד נכנסת או בליל הטבילה, או יום לפני או יום אחריי, השיטה הזו לא בשבילי", ויש כאלה שכמובן אומרות "איכס! ממש לא מעניין אותי מה קורה שם למטה", או מרימות גבה "עסקית" כזו, מסתירות מבוכה..

אז זהו-

השיטה הזו בשביל כל נערה, בחורה, אישה, בין אם את רווקה, נשואה, אמא ל5 ילדים, דתייה, חילונייה, אישה מניקה, מנסה להכנס להריון או מעוניינת בדחיית הריון. השיטה קודם כל נותנת מודעות.

השיטה מקנה כלים הכרחיים לקיום אורח חיים תקין, בריא ומאוזן.
היא מתבססת על ידע פיסיולוגי-ביולוגי מוכר ומבוסס מחקרית. על בסיס הידע התאורטי הזה, לומדת האישה את כללי השיטה אשר הולכים "יד ביד" עם כללי מחזוריות הגוף.
השיטה פותחה על ידי זוג רופאים בשנות ה - 60, ומאז, עם התקדמות הידע בנושא, שוכללה עד למצבה הנוכחי. היא מוכרת בארה"ב, אירופה וקנדה. בישראל השיטה מוכרת מזה 20 שנה.

כמובן חל איסור להשתמש בשיטה בתור אמצעי למניעת הריון ללא למידה מסודרת לעומק.

לצערי למדתי שהשיטה הזו מאוד לא פופולרית בקרב רופאים, תעשיית התרופות ותעשיית טיפולי הפוריות לנשים המתקשות להכנס להריון, מהסיבה הפשוטה שהיא לא רווחית לכל אותם גופים.

הזדעזתי לגלות שזה באמת ובתמים פועל כך. הגוף הנשי והמופלא שלנו הוא בעצם מכונת כסף שמגלגלת מליונים... יעשו הכל כדי להרחיק אותנו מגופנו.

גלולות, מדבקות או אמצעים הורמונליים אחרים מאוד פופולריים בשוק, אך הם אסון לגוף האישה, מכמה בחינות:
מבחינה פיזית, הן מסוכנות בעיקר כשיש סרטן השד במשפחה, קרישיות יתר ועוד.
בנוסף, גלולות והורמונים זה בעצם נטו פרוגרסטרון= משתק את המערכת ההורמונלית הטבעית. אין בכלל אסטרוגן.
עם גלולות אנחנו 50% מפוטנציאל החיים שלנו, הן מכבות בנו משהו חי, מחזורי.
כמו כן- יש יובש תמידי בנרתיק, אגירת נוזלים בבטן.
חוסר בתשוקה לחיים- דכאון, מעין נמיכות קומה שכזו.
וכמובן - חוסר בחשק מיני.
בגדול - הן מקהות את החושים המחודדים שלנו, ובלעדיהן, באופן מוכח, אנחנו הרבה יותר חיוניות, יפות, חכמות, חדות, שמחות ועם חשק מיני וחשק לחיים גדול בהרבה!!!

ונחשו מי המציא אותן? כמובן גברים... :)

אז לכל הפמיניסטיות כאן- גלולות זה מוצר שוביניסטי לחלוטין. הוא לוקח מהאשה את מי ומה שהיא באמת כדי להתאים אותה לאורך החיים המתוקתק, הגברי והמשוגע שאנחנו חיים. ובעיקר חוסך מהגברים ומהמערכות הגבריות התמודדויות שונות עם נשים ועם ההורמונים שלהן שמשפיעים מאוד על מצבי הרוח למשל, ובעצם משתיקים את המערכת הכי חיונית לנו בגוף. הופכים אותנו למעין גברים בגוף נשים.

פתאום בגיל 27, קלטתי שהמערכת כמעט הכי חשובה בגוף שלי- בעצם מורדמת!
איך ייתכן שאת הדבר היקר הזה אנחנו עוצרות בכזו קלות ופשטות?

חשוב שנדע את זה. גם אם נמשיך להשתמש בהורמונים - תהיה זו החלטתנו ובחירה מודעת לחלוטין.
לפחות נדע שיש עוד הרבה אופציות שמסתירים מאיתנו.

אני הולכת לכתוב על נושאים שבד"כ ממש לא "ראוי ויפה" לדבר עליהם ככה פתאום, אז רק שתהיו מוכנות. הכל בעדינות ובאמת.

לרובנו, המחזור החודשי הוא חוויה חודשית, בעיקר מגביל ואנחנו לא מקדישות את תשומת הלב המלאה למה שקורה סביבו, או בכלל, מחכות שהוא יעבור, יעלם ונוכל להמשיך בחיים.

מי שגדלה כמוני, בחינוך החילוני, יודעת שיחסית- הנושא הזה של מיניות, מחזור חודשי, התפתחות מינית וכו' מאוד פתוח כבר מגילאים צעירים, ולרוב לא חטפנו הלם נוראי כשקיבלנו וסת לראשונה כי היינו יחסית מוכנות לזה מבחינת ידע.
לי יש חוויה מאוד טובה מהלימוד הזה בילדותי, אם זה בבית הספר בשיעורי חינוך מיני, בסרטים חינוכיים ולימודיים שמספרים וממחישים את ההתפתחות המינית של הנער והנערה ואם זה בספרים בעניין שקראתי בתור נערה מתבגרת.
לדתיות מביניינו, לפי הרבה שיחות שהיו לי עם בנות שגדלו בחינוך הדתי, הגישה לנושא הזה שונה מאוד. בתכלית. כמעט ולא מדברים על זה ובילדות, וסת זה משהו שצריך להסתיר, זה משהו מביך...

אני זוכרת שבצבא היתה לי חברה שאשכרה לא ידעה שיש לנו, הנשים, 3 חורים: פי הטבעת, נרתיק ופי השופכה(שממנו יוצא השתן). היא היתה בטוחה שהפיפי והוסת יוצאים מאותו חור.(!!!)
לחלקנו זה אולי נראה מוזר ממש ומנותק מאוד מהמציאות אבל ככה זה כנראה כשמגיל קטן לא באמת מגדירים לנו בשמות את ה"פות" ומשתמשים במילים כמו: שם, פיפי, פושפוש, המקום, למטה, ועוד כל מיני כינויים עקיפים, העיקר לא להגיד את "השם המפורש".
שלא נדבר על זה שהפכתי להיות המדריכה הראשית להכנסת טמפונים, כי הייתי החילונית היחידה :) :)

פות זה איבר כמו כל איבר אחר, יד, רגל, אוזן, אף. והוא כולל בתוכו: נרתיק, דגדגן, שפתיים קטנות וגדולות, פרינאום, פי השופכה.
אלו בהחלט לא מילים גסות ואצל רובנו המילים האלו לא קיימות בלקסיקון. סתם אנקדוטה לדוגמא של היחס שלנו כלפי הנושא..
לנשים הנשואות שביניינו, ששומרות על דיני הטהרה, יש עוד איכשהו חיבור פיזי קל - בעיקר בזמן הבדיקות הפנימיות של שבעת הנקיים. גם זה בקושי.

"השיטה הטבעית למודעות לפוריות", כשמה כן היא: כלי מדהים אשר דרכו נחשפת כל אישה למהותה המחזורית המשתנה תדיר.
אישה הלומדת את השיטה תזכה לרכוש טכניקות רבות אשר יסייעו לה לזהות את עצמה על מפת המחזוריות. כלומר - אישה תדע אם היא לפני, בתוך, או לאחר הביוץ.

מהי השיטה הטבעית ?
השיטה הטבעית מאפשרת לאישה לזהות את השינויים המתרחשים בגופה במהלך כל המחזור (CYCLE). שינויים אלו מתבטאים בכמה מדדים בגוף.
השיטה עוקבת בעיקר אחרי שלושה מדדים:
1. חום גוף השחר.
2. הפרשות- לפי צבע, כמות, איכות, מרקם, סמיכות, ריח.
3. שינויים בצוואר הרחם- רך, קשה, פתוח, סגור, רטוב, יבש, למעלה, למטה.
על פי שינויים אלו לומדת האישה לזהות את הימים שבהם היא פוריה ואת הימים שבהם היא אינה פוריה בכל מחזור.
זהו כלי המאפשר לאישה להבין את תהליכי הגוף הנשי לעומקם ולהשתמש בו לפי צרכיה המשתנים במהלך חייה : מודעות נשית, כניסה להריון ודחיית הריון.

חשוב לציין שיש לכל אישה "חלון פוריות" משלה - מספר ימים, בערך בין 5-10 ימים , שבהם היא פוריה, ולא, כמו שנהוג לחשוב, רק ביום הביוץ.

איך זה עובד ?
בכל אחד משלושת המדדים - חום, הפרשות, צוואר רחם - מתקיים שינוי מחזורי שניתן לעקוב אחריו באופנים האלה:
1. לזהות - שינוי יחסי.
2. למדוד - על פי הבדלים יחסיים.
3. לרשום - ביומן בריאות נשי אישי - טבלה.
4. לפענח - להבין את המשמעות.
המעקב אחר השינויים בחום הגוף, בהפרשות ובצוואר הרחם הינו יומיומי, ונרשם בטבלה המיועדת לכך.
המעקב והרישום דורשים הקדשת זמן של שתי דקות בבוקר ועוד כמה דקות במהלך היום - כל זאת בתקופת הלימוד. כמו בכל תהליך של היכרות, גם תהליך ההיכרות עם הגוף מצריך סבלנות, התמדה, רצון ומוטיבציה להכיר באמת את עצמנו.
בזמן לימוד השיטה עוד אין להשתמש בה כאמצעי למניעת הריון.

נשמע מסובך?? ממש לא...
מדהים לראות שגוף האישה הוא פשוט כנה, מרגש, מדוייק כל כך ומושפע מהרבה דברים: מתח נפשי, פיזי, שינויי תזונה, הרגלי אכילה ועוד.

יש לי חברות שניסו הרבה זמן להכנס להריון וחלקן אפילו עשו מעקב זקיקים, זריקות למינהן, ועוד הורמונים לגוף וחוו עוגמת נפש רבה מכל התהליכים הרפואיים והקשים, הציפייה ובעיקר מחוסר הידע ומכך שאין להן שליטה וידע על גופן.

באחד המפגשים כשניתחנו טבלאות של נשים אחרות, טבלאות לדוגמא, ראינו ונדהמנו לגלות שהיו נשים שגילו שיש להן פטרייה בנרתיק, פצע, הפלה (!!!!) בשבוע הראשון להריון, ולהבדיל כניסה להריון בריא ותקין, ביוץ מאוחר וחריג (כיומיים לפני שהיתה אמורה לקבל מחזור) כתוצאה מלחץ של מבחן, ורק בזכות הבדיקות היומיומיות האלו והכנסת הנתונים לטבלה הנשים זיהו מה ארע בגופן.
האישה הספיציפית שאיחר לה הביוץ ומאוד רצתה להכנס להריון וכתוצאה מלחצים, איחר לה כאמור הביוץ והוא התרחש אחרי 30 יום..אשה רגילה שלא למדה את השיטה לפוריות טבעית היתה נכנסת ללופים של מרות שחורות, דכאונות ולחצים שמשהו אצלה לא בסדר, אבל אישה כזו שלמדה את השיטה פשוט גילתה שבחודש הספיציפי הזה הביוץ שלה היה יומיים לפני שהייתה אמורה לכאורה לקבל מחזור. היא ניצלה את ההזדמנות והידע הרב שנתן לה גופה - ונכנסה להריון באותו היום!

מדהים, מרגש ומלא עוצמות!!!
כמה עוגמת נפש היתה יכולה להיחסך לכמה מחברותיי אם הן רק היו יודעות ומכירות את השיטה הן היו יכולות לגלות לבד מתי הביוץ שלהן ספיציפית וממה הוא מושפע או מתעכב, כי לא תמיד הביוץ בזמן ואצל רובנו יש שינויים בעיקר בזמני לחץ.
לכן אני מרגישה חובה לשתף אתכן..

הבנתי את עוצמת השיטה באמת כשחזרתי הביתה נפעמת מהמפגש הראשון, וסיפרתי לטל בעלי על השיטה ועל מה זה בעצם גלולות ומה אנחנו מפסידות כשאנחנו משתמשות בהן. הוא נהייה ממש עצוב תוך כדיי השיחה וחרד לשלומי וממש אמר לי שזה לא פייר ולא מגיע לי לחיות ככה...
שיטה זו, מהווה עבורי נקודת מפנה בקשר בין הגוף לנפש.
לא עוד התנהלות אקראית ביני ובין גופי, אלא עבודה אישית מתוך קשב ובהתאם לצרכים הספציפיים באותה העת. לא עוד "אינסטנט", אלא מוכנות להיות בתהליך.
לגלות בעצמי את האותות שהגוף מאותת ואת השדרים המדוייקים שהוא משדר לי.

השיטה תורמת ליצירת חיבור מחודש עם העצמי הנשי, אשר מתפתח, מתחדש ונגלה בכל יום.
בעזרת השיטה אני מבינה עוד ועוד עד כמה הבריאה מדהימה, "מחדש בטובו בכל יום תמיד מעשה בראשית"- אשכרה!!!

המדריכה המקסימה שלי, תמר רוטשטיין, חשפה אותנו לאמצעי המניעה השונים שלא מפורסמים ולא חביבים על ידי הרופאים ושוק התרופות בעיקר מעצם היותם לא רווחיים להם.
יותר מזה- לרוב הרופאים אין בכלל את הידע על השיטה !!!
מסתבר שיש מלא סוגים של אמצעי מניעה שבכלל לא שמענו עליהם ורק צריך לדעת וללמוד להשתמש בהם. בעזרתם אנחנו יכולות גם לדחות הריון וגם להיות 100% מהפוטנציאל שלנו, וגם לדעת מתי לא צריך כלל וכלל להשתמש באמצעי מניעה כי יש ימים בחודש שאנחנו בכלל לא פוריות! ויש ימים בחודש שאנחנו בשיא הפוריות שלנו ואם נרצה להכנס להריון שווה להשקיע בימים האלה.

בעזרת כלי זה, של ה"מודעות לפוריות", אנחנו לומדות להתחבר אל הזרימה הטבעית של גופינו, אל המהות הנשית שלנו, שנשכחת כל יום יותר ויותר בלחץ החיים המטורף ושאותה מנסה בכל כוחה, תעשיית התרופות ואמצעי המניעה בשוק- להשמיד! למחוק!
זו שיטה שכשנלמד ונתרגל אותה זמן מה - נוכל להיות האדון של עצמינו על גופינו. לא נהייה תלויות בגורמים חיצוניים, נלמד להקשיב לסימנים הברורים כל כך של גופינו, נלמד לדעת את גופך ולזהות שהכל תקין או חלילה שיש איזו בעיה שמצריכה טיפול רפואי (כגון: פטרייה, פצע בנרתיק, ביוץ בתקופות משונות, עיכוב בביוץ, הקדמה של הביוץ וכו...).

ממליצה בחום, לכל אחת ללמוד את השיטה.
זה בסה"כ 3 מפגשים של 4.5-5 שעות כל אחד. עם אופציה לריענון בלי הגבלה וכמובן שאלות כל החיים חופשי:) הקורס לכשעצמו, רק ברמת הידע העצום- מרתק בטירוף!
זה באמת משנה את החיים וזו מתנה אמיתית- לגלות עולם שלם וכל כך חיוני בך.

תמר רוטשטיין המנחה המדהימה שהעבירה לי את הקורס היא מרפאה בעיסוק, מורה בכירה ליוגה, מלמדת "שיטת אביבה", יועצת לחיי אישות גם מטעם מכון "פועה", וכמובן מנחה מקצועית ונפלאה ל"שיטת המודעות לפוריות- השיטה הטבעית".
חשוב לי לציין שהיא אישה מתוקתקת, קרייריסטית, מאוד חכמה ואינטיליגנטית, פתוחה ואשת מקצוע מהשורה הראשונה. לא איזה "היפית" שהחליטה למשש הפרשות, כמו שאולי לחלקנו עולה האסוציאציה הזו כשמדובר בשיטות טבעיות... :):)

השתמשתי באתר של תמר כדי לכתוב ביסודיות את המייל הזה... ואני ממליצה לכן להכנס אליו ולפנות אליה ולשאול מתי נפתחות קבוצות באיזור מגוריכן.
הטלפון של תמר- 050-9110114. תגידו שאדר מהקבוצה בקריית יובל אצל עדינה המליצה לכן עליה!

כמובן שאתן מוזמנות לספר על הגילוי לחברות..
אשמח לשמוע תגובותיכם, מחשבותיכם וכו..
נשיקות וחנוכה שמח ומואר,
אדר. :)
אדר ששון, ירושלים