נשים משתפות

כל חודש אני מברכת אותך בליבי מחדש... אז החלטתי לעשות את זה בפועל.
כל כך כיף לי להיות טבעית. להיות עצמי. בלי חומרים מיותרים! ולא מתוכנתת.... וגם לדעת ולהבין (קצת) מה קורה לי שם בפנים.
אז תודה רבה! ותמשיכי לעשות חיל!
א', מירושלים


השתתפתי לפני כארבע שנים בסדנא של תמר. ומאז השתנתה לי כל המודעות של הגוף שלי,על היחס שלי כלפי הגוף הנשי שלי-על הפלא והזכות שלי שנולדתי אישה..ועל  היחס שלי והתגובה שלי בכל פעם שאני מקבלת וסט. 
אם פעם הייתי נרתעת מאוד מהימים שאני אמורה לקבל וסט,היום זה כמו פיתרון של חידה אם הצלחתי לעלות על היום שבו אני מקבלת את הוסט,ואם בדיעבד הצלחתי לגלות את יום הביוץ שלי.
ככל שאני עוקבת אחר השיטה ומודעת לגוף שלי אני מגלה שאין הפתעות-והכל מחושב ומדוייק עם הגוף שלי..
תמר מעבירה את הסדנאות בצורה נעימה וכיפית. מלאת חוויות כדי שנזכור את החומר והידע לחיים...ברמה ממש מעשית..גם לאחר סיון הסדנא במקרה של שאלות או רענון של חומר-הרגשתי שהשתדלה להיות זמינה...
ממש מומלץ לכל אישה שרוצה להתקרב לעצמה.לראות איך ה' נמצא בתוכה ממש!והגוף שלה הוא פלא הבריאה.לכל אישה שרוצה להנחיל לה ולבנות שלה שהגוף שלה הוא קודש קודשים ומעשה חכמה !!
מ. כהן מעמק האלה

שלום תמר.
 
אין ספק, עבודתך- עבודת קודש. 
אז ככה:
אחרי הפגישה איתך, יישמנו כמה מהעצות שנתת, 
ואכן היה "יחד" פחות כואב.
 
ואז---- כמה ימים  אח"כ הופיעה גברת ווסת!! אחרי שמונה חודשים. מרגש בהחלט.
(לעת עתה אנו ממשיכים בעוז , ללא אמצעי מניעה. )
 
אז הווסת, הריחוק, ההורמונים, והגוף שחזר למסלול של רצוא ושוב, 
היטיבו איתנו מאוד גם בפעמי ה"יחד" הבאים.
עדיין יש עיקצוץ/כאב, אך פחות ופחות. 
ואני מאמינה שככל שנשתמש בעצותייך יותר כך ייטב.
 
תודה תודה תודה!
א', מהמרכז

רציתי לבשר לך בשורה משמחת.
זוכרת שהביוץ שלי היה מוקדם מידי וכבר רציתי להיכנס להריון? את הרגעת אותי ואמרת לי שאני יכולה פשוט להירגע ולחכות שהוא יחזור לעצמו. חיכיתי קצת עד שבסוף התייאשתי וקבעתי תור לרופא לקבל כדורים, אבל יום לפני התור האמור ראיתי שהביוץ דווקא בסדר איכשהוא (גבולי מאוד),  אבל בכל זאת נכנסתי להריון (בלי שום כדור..,..)
אז אני עכשיו ממש בהתחלה, ובעיקרון זה עוד סוד... אבל לא יכולתי להתאפק ורציתי להודות לך שוב על כל התמיכה ועל כל מה שלמדתי.
בשורות טובות!

ע. מן השומרון

זכיתי ללמוד אצל תמר את השיטה הטבעית למודעות לפוריות. השאלה שעלתה מיד הייתה: איך לא ידעתי על זה קודם? איך זה שנשים לא קופצות על המציאה, לא מכירות את הפיתרון הנפלא????

אצל כ"כ הרבה אנשים חיפשתי פיתרון לרווח בין ההריונות הצפופים שלי.

במקרים כמו שלי קיים היתר למנוע הריון למשך תקופה, במיוחד אצלי, לאחר שהסתבכתי הרבה במיוחד. חלק מאמצעי המניעה (גם כאלה שאמורים להיות מאוד בטוחים) לא הועילו לי והובילו להריונות כושלים והפלות. לא הייתי מוכנה לזה, הרגשתי רע במיוחד ואיבדתי דם פעמים רבות, לעיתים אף בכמויות.

אני מסרבת בתוקף לקחת שוב הורמונים, משום שגם במינונים "ממש נמוכים, שלא מפריעים בכלל" לדברי רופאים ואנשי מקצוע מסויימים זה גורם לי לדיכאון ועצבנות, וזה עלול לעודד מחלות ששכיחותם קיימת במשפחה שלי.

לאחר סבל רב, חשבתי שמניעה היא מצב לא טבעי, ומה שלא אעשה - אסבול נורא. עד שהגעתי לתמר...

סוף סוף שיטה טבעית. במקום להתנגד לגוף שלי, לזרום איתו. להיות מחוברת אליו, להכיר אותו ולהתפלא יום יום מחדש על הבריאה המופלאה של הקב"ה...

זה היה עבורי גילוי ממש מרגש ועוצמתי.

השיטה מנתבת אותי להיות קשובה למה שאני צריכה לבריאות הגוף והנפש שלי באופן כללי, בנושאים רבים, הרבה מעבר למחזוריות הנשית החודשית. למשל, קיבלתי דיווח על כך שנלחצתי מאד מזה שאני עומדת לפתוח חוג וממש ראיתי כיצד הלחץ איחר לי את הביוץ...

בהתחלה חשבתי שמחיר הסדנה גבוה. אבל המחיר שווה כל גרוש... זה לכל החיים!

תמר אישה כיפית ומעניינת, אני ממליצה בחום ללמוד את השיטה.

הרבה בריאות ובהצלחה לכולנו!!!

נעמי, ממרכז הארץ
שיטת "המודעות לפוריות" היא השיטה המועדפת עלי למניעת הריון. היא אינה כרוכה בהכנסת הורמונים או התקנים לגוף ועוזרת לצמצם שימוש באמנעי מניעה מקומיים. כדאי לכל אישה שבריאותה חשובה לה ללמוד את השיטה ולהכיר טוב יותר את גופה.

לפני שנרשמתי לסדנא של תמר קראתי את הספר "שיטת המודעות לפוריות". למרות שהוא לימד אותי הרבה הרגשתי שזה לא מספיק כדי ליישם את השיטה בבטחון ורציתי הדרכה יותר מעשית ופרטנית. הסדנא של תמר ענתה בצורה מעולה על הצורך הזה.
תודה רבה תמר!

חנה, מאזור השומרון
בשנת הנישואים הראשונה שלנו היה לי מעט ידע בהרבה תחומים בנושא. נכנסתי להריון ועברתי הפלה מוקדמת (לא ידעתי אז כמה הפלות נפוצות), ומאז במשך כשנתיים הרגשתי שהגוף שלי ב"בלגן" - הוסת התארכה והמחזורים נהיו קצרים יותר. מאוד רצינו להכנס שוב להריון, אבל זה לא הלך. הלכתי למעקב זקיקים, תהליך מייגע שלאחריו הייתי צריכה גם להתקשר לרופא לשאול אותו אם היה ביוץ. בגלל אורך המחזור וחוסר התיאום עם זמן הטבילה (ביוץ שהקדים את הטבילה), הרופא רשם לי הורמונים להארכת המחזור ודחיית הביוץ. לקיחת ההורמונים היתה די מדכאת, כמו כל התקופה ההיא. כבר אז הבטחתי לעצמי שאני לא לוקחת שוב הורמונים - הרגשתי שאני מרעילה את עצמי ללא צורך רפואי אמיתי. לשמחתינו הרבה נחסכו מאתנו טיפולים נוספים ובעז"ה נכנסתי להריון ונולד לנו בן מקסים! כמה זמן אחרי הלידה חברה ספרה לי שהיא שמעה על שיטה שנקראת "מודעות לפוריות", שלומדים בה איך לזהות ביוץ וסימנים גופניים שונים, ואמרתי לה שזה בדיוק בשבילי! אני רוצה להכיר את הגוף שלי בעצמי, ואני לא רוצה להתקשר לרופא שיגיד לי אם בייצתי או לא.

בדיוק אחרי שחברה שלי ספרה לי גיסתי אמרה לי שיש לה שכנים חדשים - והשכנה שלה, תמר מלמדת מודעות לפוריות! אז התקשרתי לתמר והצטרפתי לסדנא שלימדה אותי להכיר ולעקוב אחרי סימנים פוריים, כך למדתי גם על שיטות שונות למניעת הריון (עד אז הכרתי בעיקר הורמונים), ובעצם ההשתתפות בסדנא פתחה לי פתח לכל הנושא.

בפעם הבאה שרציתי להכנס להריון שוב היה לי מחזור קצר, אך הפעם היה לי יותר ידע. סירבתי לקחת הורמונים והייתי בקשר עם רב שעזר לי בנושא. אחרי כמה חודשים שלא נכנסתי להריון חשבתי בכל זאת ללכת שוב למעקב זקיקים - והפעם כי עניין אותי לראות אם יש התאמה בין מה שאני רואה בעצמי לפי השיטה לבין המעקב הרפואי - חשבתי, אולי בכל זאת אני מפספסת משהו? שמחתי לגלות שמה שזיהיתי בעצמי התאים בדיוק למה שהרופא ראה במעקב זקיקים - ביוץ מוקדם מאוד. בע"ה נכנסתי שוב להריון ונולד לנו בן שני מקסים! בניגוד לפעם הראשונה בה תקופת אי-הפריון ארכה יותר משנה אחרי הלידה, בפעם השניה קיבלתי וסת כשהתינוק הקטן היה בן חמשה חודשים! היה לי ברור שזה מוקדם מדי עבורי להכנס שוב להריון, אז הפעם חזרתי לשיטה כדי להמנע מהריון כרגע- בלי הורמונים מיותרים, ותוך בחירה מודעת בדרך בה אני רוצה להמנע (ועכשיו, דוקא המחזור באורך 30 ימים בתיאום מלא עם הלבנה...!:)).

גם עכשיו, יותר מארבע שנים אחרי הסדנא אני עדיין יכולה ללפנות לתמר עם שאלות והתייעצויות בנושא - זה ממש כלי לחיים - ממליצה בחום!

א', מהדרום
אני מיישמת את השיטה הטבעית כבר חמישה חודשים (בערך) ואני יכולה לומר שהשיטה שינתה את איכות החיים שלי.

ההרגשה אחרי לימוד ויישום השיטה הזו היא פשוט "להפיץ את האור".
אני אישית סבלתי בעת נטילת הגלולות בערך מכל תופעות הלוואי הרשומות על הקופסא...
כאבי ראש מטורפים, יובש, ירידה דרסטית בחשק המיני, מצבי רוח וכו'.
מה שעצוב הוא שמעולם לא ידעתי שיש לי אופציה אחרת.
תמיד חשבתי שגלולות או התקן - זה מה שיש.
עד שחברה סיפרה לי על השיטה הטבעית.
גם אז לקח לי הרבה זמן להשתכנע להרים את הטלפון, לעשות את הצעד של לקיחת אחריות על הגוף שלי. יש איזושהי נוחות בלתת ל"קלות" להשתלט על החיים, אבל כנראה שגם ל"קלות" יש מחירים...

במפגשים פגשתי נשים ממגוון גילאים שמהן למדתי וקיבלתי הרבה גם מעבר לשיטה.
הקבוצה שנוצרה בעצם הייתה המקום היחיד בו יכולתי לפתוח באמת ובכל הכנות את מה שעובר עלי ועל בן זוגי כל השנים. המדהים ביותר מבחינתי היה לגלות שכמעט כל הנשים חשו כמוני.
היה מעצים ומחזק לגלות שהקשיים שאני חוויתי, (הרבה מהם בגלל הגלולות,) קרו כמעט לכל הנשים בצורה זו או אחרת. בעצם הייתי נורמלית, פשוט אף פעם לא מדברים על זה ולא מבינים עד כמה זה נפוץ ועד כמה הפתרון פשוט.
ולמי שמפחדת מה"התעסקות" - בתור אחת שדי סובלת מההתעסקות עם כל ימי הנידה והבדיקות אני יכולה לומר שהבדיקות של השיטה ממש לא מעיקות עלי. הן אפילו מרתקות אותי - מה הגוף שלי יגיד היום?..

וזה המקום לומר תודה לתמר - על לימוד השיטה, על הפתיחות, הזמינות בכל שעה. תודה רבה!

ה', מיישוב במרכז הארץ
לכבוד תמר היקרה!

רציתי להודות לך על קורס נפלא, שלא האמנתי שייתן לי כל כך הרבה!
קצת על החוויה שלי מהקורס...
עד שהגעתי לקורס, הכרתי את הגוף שלי, מסתבר, רק באופן חלקי, השאר חשבתי שזה כבר שייך לרופאים, הם מבינים מה הולך שם...
חוויתי שתי הפלות שהיו כרוכות בהתערבות רפואית. הרבה בדיקות ווגינאליות וגרידות שהשאירו את חותמן בנפש.
בקורס חוויתי התחברות מחדש לגוף, זכיתי להכיר את הגוף שלי יותר מקרוב ולהצליח לבדוק את הגוף מבפנים. זהו! זו לא נחלתם רק של הרופאים! היום גם אני יכולה, בלי שום חשש, לבדוק ולהכיר את הגוף שלי מבפנים.
דעתי היא שכל אישה חייבת לעצמה את הידע הזה! אחרת זה פספוס ענק, לא להכיר את הגוף המופלא הזה שזכינו לו! פשוט לא ייאמן איך אפשר על פי כמה סימנים לדעת מה קורה בגוף. כל כך חשוב, ויכול לפתור כ"כ הרבה בעיות!
בקורס גם לומדים מה הם ההורמונים אותם לא מעט נשים מכניסות לגופן, מידע חשוב ומציל חיים, פשוטו כמשמעו!
ממליצה ללכת וללמוד איך לחיות עם הגוף בשלום, איך לתת לגוף לפעול בטבעיות המיוחדת לו.
לי נתן המון ביטחון ושקט נפשי לדעת שאפשר גם אחרת.

תודה רבה!
ה', מיישוב במרכז הארץ
סדנא זו - חוכמת נשים עתיקה ומתחדשת, העניקה לי את ההזדמנות להיפתח ולפתוח את הגן שברוב הזמן בחיי היה נעול, ולהכניס אליו עולם של שפת דיבור, דיאלוג נשי, מודעות מרחיבה ומעמיקה ודרכי התמודדות בגן הנשיות האינטימית שבתוכי.
הלימוד המשותף להכרת הגוף על סימניו החבויים קירב אותי עוד צעד אל עצמי- עצמיותי ומתוך כך לבן זוגי ואל יוצרי ידיד הנפש בתפילה ובאמונה.
תודה רבה תמר.

ד', אזור השומרון
שלום תמר!
בפעם הקודמת ששלחתי לך מייל הייתי מאד מתוסכלת...
אם את זוכרת התיעצתי איתך בנוגע להמשך לקיחת גלולות ומצב עור הפנים שלי (שהיה 'על הפנים').
מאז.. בזכותך (ובזכות ה') ב"ה המצב ממש השתפר !
(אני מקבלת מלא מחמאות לאן נעלמו החצ'קונים שלך?!) - אז ממש ממש ממש תודה!!!
גם הטרידה אותי העובדה שלמרות שהפסקתי לקחת גלולות כבר שנה, עדיין לא קיבלתי מחזור באופן טבעי (שלא כתוצאה מדיקור וכו'). עשיתי טיפול מסוג ביקום וכמה ימים אחרי הטיפול הרגשתי שזה משפיע על הגוף כי ראיתי (לפי מה שלימדת אותי!) את ההפרשות מהנרתיק. המשכתי לעקוב אחרי זה ולאחר ימים מעטים זיהיתי שזה יום הביוץ (רק לפי ההפרשות) - סימנתי אותו והתחלתי לספור ימים.
אמנם קצת דאגתי, אבל בדיוק ביום שחישבתי לפי הספירה הוסת הגיעה.
אני ממש מתרגשת. גם כי הטיפול בביקום הוא בעיקר בתזונה נכונה שמתאימה לגוף שלי, וזה מדהים איך תזונה משפיעה על דבר כ"כ משמעותי. וגם כי סוף סוף יכולתי לתרגל ולראות את מה שלימדת מתרחש בדיוק על עצמי!
אני מספרת לך את כל זה כדי להגיד לך תודה! אני מרגישה שלמדתי ממך דברים מאד חשובים שב"ה משמשים אותי.
המשך בשורות טובות!

א', תל אביב
רציתי לשתף בחוויות שלי מהסדנא.
האמת, בהתחלה התלבטתי... קראתי על זה באינטרנט ולא ידעתי אם השיטה מתאימה לי כל כך...
אבל החלטתי שגם אם לא אשתמש בה בזמן הקרוב - היא תהיה לי עוד כלי עזר בחיים שיש לי את האפשרות להשתמש בו אם אצטרך או ארצה.
בדיעבד - עשיתי דבר חכם ביותר ונתתי לעצמי מתנה נהדרת!
המפגשים היו עבורי בראש ובראשונה מקום של למידה. למידה על עצמי, על הגוף שלי ומה מתחולל בו כל הזמן ללא הפסקה. חלק מהדברים ידעתי קודם במעורפל, בסדנא הדברים התבהרו והתיישבו בדיוק במקום! היה חומר תיאורטי שהיה לי חשוב לשמוע, היו המחשות בצורות שונות ומעניינות (מצגת, תצלומים, ספרים מיוחדים...), היו דיונים מעניינים ופוריים ((:) ובעיקר הייתה חוויה! חוויה אמיתית ומשמעותית של היכרות מחודשת, חיבור לגוף שלי והקשבה למה שיש לו להגיד.
מסתבר שהגוף שלנו מדבר אלינו אבל אנחנו פשוט לא מכירות את השפה. אפשר להגיד שלמדתי שפה חדשה...
אני לא חושבת שהשיטה הזו מתאימה לכל אחת. יש נשים שיודעות בבירור שהן לא מסוגלות לעקוב אחרי כל דבר שקורה להן. אותי זה מעניין ומרתק. אני ממליצה לכל אישה שמתלבטת (במיוחד בתחילת דרכה כאישה...) לתת את המתנה הזו לעצמה ולעבור את החוויה הזו. אני יכולה להעיד על עצמי שבכל מה שקשור לגוף שלי - יצאתי מהסדנא הזו יותר חכמה, יותר קשובה, יותר מוכנה והרבה יותר - אישה!
כל טוב לכולן, ובהצלחה!

איילת אריאל, משואות יצחק